szentlélek-oltár
szentlélek_harangszentelés

Május 14-i program

10.00  Templomszentelés
A szentelés ünnepi liturgiát Dr. Beer Miklós Váci Megyéspüspök celebrálja, énekel az Árpádházi Szent Erzsébet Egyházközségi Kórus, vezényel Helembai Erzsébet, közreműködik Ella István orgonaművész.

Tekintettel a meghívott vendégek magas számára és a templom korlátozott befogadóképességére, vendégeink az új Szentlélek téren és templom mögötti sátorban felállított kivetítőkön keresztül követhetik az eseményeket, illetve vehetnek részt a szentmisén.

12.00  Ebéd
A szentelés után, a templom mögött felállított sátorban minden jelenlévő vendéget szeretettel várunk egy közös ebédre és a nap további programjaira is.

14.00 Templombemutatás - több turnusban
Az ebédet követően szervezett templomlátogatásokra kerül sor az alábbi időpontokban: 14.00, 14.30, 15.00, 15.30. A programot Nagy László templomtervező építész – az egyházközség tagja – vezeti.

17.00 Koncert
A templom első koncertjét a Budavári Nagyboldogasszony (Mátyás) Templom Kórusának előadásában hallhatjuk, vezényel Tardy László, közreműködik Hock Bertalan orgonaművész.

szentlélek_logo

Orgona hangverseny sorozat 2016-ban Megnézem! >