2016. május 14-én este 17.00 órakor

kezdődik az új orgona első koncertje.

Szeretettel várjuk!

Előadók a Budavári Nagyboldogasszony (Mátyás) templom énekkara, Tardy László karnagy,

Hock Bertalan orgonaművész

Orgona épült

Békés Balázs orgonakészítő mester műhelyében, Dunakeszin épült a Szentlélek templom új orgonája. A 2 manuálos, pedálos, 32 regiszteres, 2152 sípot megszólaltató hangszer a műhelyépítő mester eddigi második legnagyobb hangszere lesz.

A város Ella István orgonaművészt bízta meg a szakmai vezetéssel, aki az építés folyamatában való részvétel után egy műhelypróbán állapította meg a hangszer "műhelykész" állapotát. Ezután kezdődhetett meg a helyszíni beépítés, a hangszínek beállítása valamint a hangolás.

Az orgonaház borovi fenyőből készült, a fémsípok ón és ólom ötvözetek. A belső faszerkezethez további 6-8 fafajtát használtak fel.

szentlelek_orgona02
szentlelek_orgona01