szentlélek_kuneva02
szentlélek_kuneva04
szentlélek_kuneva

A kisfilmből megtudhatjuk, hogy Kun Éva veresegyházi keramikus
készítette a bejárati ajtóhoz és az oldalsó ablakokhoz megálmodott plasztikákat.

A központi plasztika háromszögének alsó része egy vizet ábrázoló dombormű, üveggyöngy díszítésekkel. Közepén a Szentlélek jelképe, a galambábrázolás, a felső rész 12 db, felhővé formálódó csigavonallal utal a tanítványok lelkére. A festett domborműveknél a türkíz szín dominál.

A kisfilmből megtudhatjuk, hogy Böjte-Horváth István már a diplomamunkájában is Krisztus szobor formálással foglalkozott. A veresegyházi művész célja volt, ne a szenvedő, hanem a feltámadást követő Krisztust ábrázolja.  A szobor hársfából készült.
A kereszt nélküli, lepelben ábrázolt Krisztus a hívekre tekint.

A művész a gipszmodell megépítése után kezdte meg a hársfa alakítását. A szobor 2,5 méter magas, 240 cm széles.

Konkoly György kőszobrász restaurátor, az építészeti koncepcióhoz igazodóan alkotta meg a templomtér ikonográfiáját meghatározó tizenkét apostol szobrát. Az elkészült szobortervek gipszmintáinak alapján az alkotóval együtt hat veresegyházi művész vett részt a tizenkét apostol szobor nagyításának elkészítésében ezzel is tanúságot téve a nem mindennapi alkotói közösségi együttműködésről.

Konkoly György nagyította Szent Pál, ifj. Szent Jakab szobrát,

Ilés-Muszka Rudolf nagyította Szent Tamás, Szent Simon szobrát,

Módi Péter nagyította Szent Péter, Szent Bertalan szobrát,

Veres Enéh nagyította Szent Fülöp, Szent Jakab szobrát,

Schütz Zoltán nagyította Szent András, Szent Tádé szobrát,

Böjte-Horváth István nagyította Szent Máté, Szent János szobrát.

A kisfilmből megtudhatjuk, hogy Gál Lehel festőművész készítette a színes ablaküvegeket. "Élő vizeknek forrása" - ez a mondat ihlette a munkát, ami több mint egy évig tartott. Az üvegek égetése közel 700 fokon történt.

Támogatási lehetőségek  Megnézem! >