„Christus Iesus, caput anguli: Krisztus Jézus a szegletkő”

– olvasta föl az alapkő feliratát az egybegyűlteknek Molnár Zsolt plébános atya. – Igen, a mi szegletkövünk Jézus, és jó már az alapkövet is úgy letenni, hogy ezt tudjuk. Az alapkő olyan, mint a templom magja: elvetjük, és ápoljuk, hogy kinőjön belőle a templom.

Egy egyházközség életében egészen rendkívüli lehetőség az, hogy templomot építtet.

Nagyon ritkán adatik meg ez a lehetőség. Azzal kezdődött a templomépítés folyamata, hogy elkezdtük az előző templom felújítását. Ahogy felszedtük a padlót, megtaláltuk a régi templomnak a falait. A Szent Erzsébet templom a XVIII. században épült, a korábbi templom több száz évvel korábban, és megint eltelt több száz év, amikor lehetőségünk van arra, hogy most egy nagyobb templomot építsünk.

szentlélek-alapkő07
2016-04-28-8886
2016-04-28-8916
szentlélek_rajz